| HoneyBell a întrebat:

Acum 3 zile am achiziționat un laptop Asus VivaBook Max X541N și astăzi în timp ce vizionam un film pe Netflix mi s-a blocat ecranul,nu mai prelua comenzile tastelor, bârâia foarte tare și a început să meargă cu lag fara să aibă vreun virus. Întrebarea mea ar fi urmatoarea : pot merge cu el la magazinul de unde l-am cumpărat să îl returnez? Gen să îl returnez și să îmi cumpăr altul sau sa primesc banii înapoi pentru că nu mi se pare normal ca doar in atâtea zile să înceapă să facă probleme. Acum laptopul merge cu lag și am și filmat momentul in care s-a oprit, bârâind și refuzând să se închidă. Care sunt drepturile mele in calitate de cumpărător? Ce sunt nevoit sa fac daca angajatul va vrea sa mi-l bage pe gat să îl trimită în garanție? pentru că acum scoate un sunet ciudat când îl aprind. Precizez că nu l-am scăpat, nu a stat în ud, nu am downloadat nimic pe el până acum. Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu ai folosit cumva driver booster?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prin lege 14 zile în care îl poți returna și nu ți-l pot băga pe gât
de altfel, magazinele mari de la noi au prelungit perioada până la 30 de zile

| HoneyBell explică (pentru cfrtobias):

Nu, de ce?

| cfrtobias a răspuns (pentru HoneyBell):

Ca eu la pc am folosit program si am updatat drivers si mi-a inghetat pc aproape misca si i-am dat restore system