| denisfundă a întrebat:

Salut, am achiziționat un laptop cu 3 zile în urmă de la un magazin Flanco(magazinul fiind fizic și nu online). Laptopul în magazin părea ok, specificațiile păreau ok, era cam scump pentru ce oferea, dar l-am luat pentru ca aveam nevoie cât mai repede. Țin să menționez că plata este în rate. După 2 zile de la achiziționarea sa, a început să meargă greuț și să se tot închidă. Doresc să îl returnez, dar nu știu dacă este posibil? Nu vreau banii înapoi, ci doar să îl schimb cu un alt laptop cu același valoare. O pot face?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Da, ai dreptul să schimbi un produs dacă acesta nu funcționează la parametrii pentru care a fost conceput.
Flanco are magazin online și îți poți alege de acolo un produs. Iar magazinul fizic ți-l poate aduce pe acela online. Așa am făcut eu cu un mouse: am sunat la magazinul fizic și am întrebat dacă mi-l poate aduce din magazinul lor online. Și mi l-au adus. Așa am scăpat și de costul transportului. happy
Tu alege un alt laptop online, și apoi iei legătura cu vânzătorul de unde l-ai cumpărat pe acesta. Îi spui că vrei să faci schimbul pentru că nu ești mulțumit de calitatea produsului cumpărat.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Parerea mea :
Dacă ai instalat programe pe el!
Nu este normal să mergă direct proporțional mai greu cu câte programe ai instalat pe el!
Poaite că ai mai pus si cel mai prost antivirus de pe planeta unul românesc care are si firewall in el si tot felul de tâmpenii.

Cum să nu îți mearga greu dacă primul site pe care ai intrat când ai fost singur a fost unul cu virusi

Acum ce ai de făcut ar fi sa instalezi UBUNTU in loc de windows si gata ai scăpat de toate prostiile. si merge si mai bine nici nu se viruseaza. ai word xcell powerpoint mozilla google crhrome nu eceva sa nu iti mearga
asa ca treci la ubuntu

| Adrian5575 a răspuns:

Sigur ca poti sa il returnezi.
Ce specificatii are si ce ai instalat pe el? Poate e slab si nu duce.