| suntdoarunom10 a întrebat:

BUNĂ SEARA! Imi puteți spune sau trimite un link care este cel mai bun router wifi 6, vă rog, și desigur să fie între 100-300 lei, cel puțin? Vreau să comand un router decât să aștept după unul de la o rețea precum DIGI (am o lună decând tot aștept). Aștept recomandări din partea dumneavoastră. MULȚUMESC!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Salut,arunca o privire peste aceste modele : https://www.emag.ro/......priceasc/c

eu doar modele tp-link am folosit pana acum si pot spune ca sunt ce trebuie!
actual am un ax55, dar nu conteaza, gasesti in acea lista routere destul de ok si in targetul 200-300 lei! cum ar fi Archer AX53

https://altex.ro/......RCHERAX53/

| suntdoarunom10 explică (pentru Simpatic):

Adică,roterul tău de wifi este wifi 6, la cel cu ax55?
Șii. bănuiesc că ești la rețeaua DIGI, nu? Apropo, mersi pentru ajutor!

| Simpatic a răspuns (pentru suntdoarunom10):

Wi-fi 6 este pe scurt despre standardul 802. 11ax!

ai routere wi-fi 6 in acel link precum Archer AX12 dar eu recomand mai "potentul" AX53, oricare dintre cele 2 este o algere buna!

daca vrei detalii mai multe mergi intr-un magazin si cere pareri referitoare la ce iti doresti tu de la un router wifi-6, cred insa ca tot AX53 iti vor recomanda si cei din magazinele fizice, raportate la ce stie sa faca si pretul sau!

esti liber sa mergi si pe alti producatori nu doar tp-link!
succes

3 răspunsuri:
| Alast0r a răspuns:

Salut. Recomand modelul asta, il folosesc personal, dar iti depaseste bugetul: https://www.it-fashion.ro/......negru.html