| ramona0506 a întrebat:

:* Mi-am cumparat un tricou negru si are un desen din ala lipit de el... cred ca stiti la ce ma refer, si vreau sa-l indepartez. Auzisem mai demult ca se poate cu fierul de calcat cu nu stiu ce hartie. nu mai tin minte. Imi puteti spune cum sa-l indepartez? Multumesc anticipat si o seara excelenta:*!

5 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

Pei daca este un desen mai prost dupa primele spalari incepe sa se crape.
Daca nu poti pur si simplu a-ti cumperi un tricou simplu culoarea respectiva.
Sper sa te fi ajutat si o seara excelenta si tie.
Si faza cu fierul este pentru a pune desen pe tricou si se foloseste o hartie speciala

| τττ a răspuns:

Buna.
Da,ai auzit bine.Cu fierul de calcat poti sa-l indepartezi.Pui o foaie subtire(de calc)peste fotografie si calci in continuare.
Pa, pa.

| LalLyBoOmD a răspuns:

Nu, gresit. Ca sa APLICI un desen pe tricou, o poti face cu fierul, iar ca sa-l dezlipesti. Nu cred ca poti

| coMpLeT a răspuns:

Eu stiu ca, cu fierul de calcat se pune un astfel de desen. E un desen mai special care are nu stiu ce hartie pe spate si pui fierul de calcat peste el si se imprima pe tricou dar nu stiu daca functioneaza si invers, adica sa mearga indepartat cu ajutorul fierului de calcat.

| nousername2 a răspuns:

Pui o foaie de ziar sau o coala de impachetat din aia subtire pe desen si tii cateva secunde fierul pe ea si o sa se ia sper ca ti.am fost de folos
spor la treaba!:*