| Costis3x69 a întrebat:

Buna seara tuturor, de ce daca luni mi s-a spus că, comanda de pe OLX a fost pusă la Fan Curier astăzi nu mi-a ajuns? De ce?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Daca scrie in tranzit, cel mai probabil mâine îl primești.
Stai chill, perioada asta sunt cam aglomerați curierii și de asta durează.
Am avut comenzi și de la Cargus și sameday, pe lângă fan Courier și toate au avut o întârziere de la o zi, până la 2 zile.
Apropo, daca tu te agiți că e vorba de 6 ore, la mine, de la sediul lor până la mine sunt 30 de minute, iar ca să ajungă la mine la ia 9 ore big grin

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Posibil sa existe intarzieri datorate comenzilor multe pe care trebuie sa le onoreze societatea de curierat respectiva.
Cum ti-a spus Hyperion7 daca detii AWB poti verifica starea coletului
Din cate stiu comenzile plasate prin olx lucreaza by default cu FanCurier, daca asa este poti verifica cu acest AWB pe siteul fancurier https://www.fancourier.ro chiar pe prima pagina ai cautare dupa AWB sau referinta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca nu toate livrarile se fac de pe o zi pe alta... de aia

| Costis3x69 explică (pentru suntserios):

Am mai comandat multe de pe OLX in ultimii doi ani și în pandemie asta e prima data când pățesc să nu îmi vină a doua zi

| Hyperion7 a răspuns:

Paaaai...doar ți s-a spus sau a fost și trimisa și totuși nu a ajuns?
E o diferență.

Plus de asta, te-ai uitat pe awb? Daca apare "înregistrat de către clientul expeditor", înseamnă că vânzătorul nu a trimis coletul.
Awb-ul îl ai pe OLX la secțiunea achiziții, apeși pe el și vezi
Bafta!

| Costis3x69 explică (pentru Hyperion7):

La comanda scria "În tranzit " de azi dimineață de la Craiova la Tecuci sunt 6 ore ce dumnezeu...

| suntserios a răspuns (pentru Costis3x69):

Și tu așa crezi că funcționează curieratul ia ăla pachetul de la Craiova se urca în mașină și vine direct la tine? Plus că au fost 4 zile libere, cate colete s or fi adunat.

| Costis3x69 explică (pentru Hyperion7):

laughing mișto

| Hyperion7 a răspuns (pentru Costis3x69):

Da da
Îți vine azi până la urmă sau înca nimic?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Costis3x69):

Daca scrie in tranzit, cel mai probabil mâine îl primești.
Stai chill, perioada asta sunt cam aglomerați curierii și de asta durează.
Am avut comenzi și de la Cargus și sameday, pe lângă fan Courier și toate au avut o întârziere de la o zi, până la 2 zile.
Apropo, daca tu te agiți că e vorba de 6 ore, la mine, de la sediul lor până la mine sunt 30 de minute, iar ca să ajungă la mine la ia 9 ore big grin

| KovacsB a răspuns:

Perioada aceasta toti curierii sunt suprasolicitati.In loc de o zi un colet poate sa faca si o saptamana.