| ReignForest a întrebat:

Am dat o comandă sâmbătă seară și am primit mail. Până acum nu am primit alt mail sau mesaj de la curier ca să știu că vine. Astăzi că e sărbătoare, nu o lucra ei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sambata si duminica nu lucreaza nimeni!
Comezile de peste weekend au fost preluate abia luni si procesate marti si apoi trimise.
Posibil sa ajunga azi intr-un caz fericit sau posibil sa ajunga in urmatoarele 2-3 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio sarbatoare relevanta azi ca sa nu lucreze oamenii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lucreaza stai linistita te sună curierul cand este in zona ta.

| dullcat a răspuns:

Curierul vine in 24-48 de ore lucratoare.Asta inseamna ca cel mai probabil maine sau poimaine vei fi contactata.

| Holiday a răspuns:

Azi lucreaza firmele de curierat. Ce naiba sarbatoare mai e si azi?!

| ReignForest explică (pentru Holiday):

Azi e Sf Mihail și Gavril

| BiblioCat a răspuns:

Poți să afli numărul de AWB de undeva? Intră pe chat cu serviciul de relații cu clienții al firmei de curierat respective și întreabă pe unde e coletul și când estimează livrarea.