| MirelamiAm a întrebat:

Bună seara!
Vinerea trecuta am trimis un colet cu ramburs, am așteptat pana luni, luni s-a făcut marți și marți miercuri și Doamna aceea m-a tot amânat ca i-a coletul și la final a dat refuzat. Ideea e.
M-a sunat de la fun curier cum ca, am de plătit 150 ron returul, pentru s-au făcut km extra. In fine.
As putea refuza propriul meu colet?
Nu ma întrebați de ce plătesc atata returul, vreau doar sa știu dacă îmi pot anula propriul colet?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să îl refuzi. Dacă nu îl primești înapoi, ei îl păstrează un timp, iar apoi îl aruncă. Dar asta nu te scutește de datoria la ei.

| lpavel a răspuns:

Nu poti! fapta e consumata... cand ai trimis acel colet banuiesc ca ai semnat niste acorduri, daca nu vei plati te poate da in judecata si vei plati de 100 de ori mai mult!

| Dismally a răspuns:

Sigur ca poti dar vei ramane fara continutul acelui pachet.