| brokxy a întrebat:

Stiti vreun aparat de ras electric pentru mâini şi picioare care NU trage părul ci îl taie dar rămâne fin multe zile după şi să nu crească repede părul înapoi ca şi după ce dai cu lama!? Multumesc (link daca se poate)

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cauta aparate de tuns corporal, majoritatea sunt bune pentru. ce vrei tu, eu am modelul acesta si-s multimit de el :
https://www.emag.ro/......DHY62FBBM/

ps: Annastassia are dreptate!

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un aparat de ras/barbierit electric sau manual nu poate lasa parul fin dupa taiere, fiindca il taie/reteaza de la suprafata pielii si atunci cand creste imediat inapoi, fiind tepos ( inteapa).

Firul de par devine fin numai dupa epilare cu ceara sau crema, cand practic parul este smuls din radacina, sau distrus chimic de crema epilatoare, crescand dupa multe zile usor-usor cu un varf subitire si fin.
La epilarea prin smulgerea firului de par, parul creste mult mai greu, la 2-3 saptamani, pe cand la ras/barbierit, prin taiere, firul creste inapoi in cateva zile.