| sonia_3086 a întrebat:

sunt foarte indecisa in legatura q stilul meu vestimentar.am 14 ani j as vrea am o vestimentatie rebela dar totusi decenta.ma puteli ajuta? astept opiniile voastre.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru varsta ta iti recomand sa te joci cat mai mult cu culorile vii, cu imprimeurile (carouri, romburi tot ce vrei), evident combinate in mod placut. la scoala poti sa adopti o tinuta mai cumintica, pentru a evita orice conflict cu profesorii, gen british preppy (adica camasi colorate cu vesta p deasupra combinate cu fuste scurte din carouri sau simple). de asemenea nu uita de accesorii, pot transforma complet o tinuta banala (bentite, inele, bratari, lanturi cu pandantif, palarii gen michael jackson ). nu trebuie sa iti gasesti neaparat un anumit stil pe care sa-l urmezi, fii creativa si diferita de fiecare data.nu copia pe nimeni, fii tu insati.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. te pot ajuta. tu vrei sa mergi la scoala ca la bal.nu chiar ca la bal da bal sa fie.pai imbracate ca o eleva buna, nu chiar buna dar buna sa fii.si desteapta.

| r0xana a răspuns:

Iti recomand cu caldura un site foarte bun http://www.ceimbracazi.ro/ aici esti ajutata daca iti lasi intrebare. Te asigur ca primeste un raspuns forte bun si iti lasa si imagini de unde te poti inspira in crearea propriului stil.Sa nu uiti sa te documentezi foarte mult sunt o multime de site-uri utile.Chiar pe site-ul recomandat de mine se mai recomanda alte site-uri.Succes!