| anonim_4396 a întrebat:

Bună, tocmai ce am trimis o comandă pe altex și mi s-a confirmat astăzi, marți la ora 12:11. Sunt curioasă, mă vor suna ei când va veni și cam în câte zile va veni? Este prima dată când dau o comandă, online.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te suna curierul si-ti propune un loc de intalnire pe langa casa ta. Trebuie sa ai banii la tine (daca este contra ramburs) si Cartea de Identitate.

6 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

De obicei o comanda online vine in 24-48 H. Depinde din ce oras ai comandat...Te suna curierul inainte cu putin timp sa te intrebe daca esti acasa..Depinde de caz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si daca este numerar la livrare? inseamna ca îi plătesc atunci pe loc, nu?

| Sn4k3 a răspuns:

Te suna curierul cand ajunge si tu iei comanda. Ar trebui sa vina in 1-2 zile comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!☺
Eu am comandat odata de la altex.....am primit un mail cand au dus ei coletul la curier si curierul te suna cand intra in localitate cu coletul sa iti spuna ca ajunge cu coletul...tu iesi la curier ii dai banii el iti da coletul (mie nu mi-a cerut buletinul)
O zi buna!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sigur! Asta se numeste contra ramburs. Cum ti-am spus mai sus.

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salut, sunt Social Media Specialist & PR la Altex. În campania curentă, de Black Friday de Primăvară, comenzile vor fi livrate în cel mult 7-10 zile lucrătoare de la confirmare. Există posibilitatea să ajungă și mai repede, însă depinde de curierul nostru, Nemo Express. Vei fi contactată înainte de livrare, desigur.