| Basag_Alex_1990 a întrebat:

Buna TPU acum ceva tmp mi-am facut un card la banca transilvania, mi-am bagat 20 euro pe contul meu de valuta si am incercat sa imi cumpar ceva de pe gearbest, dar cand dau sa platesc imi spune ca nu am suficienti bani (produsul costa 2, 67$ cu tot cu livrare), tin sa mentionez ca am doar 14 ani si nu stiu daca pot platii pe internet cu cardul

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva ai depus Euro intr-un cont de Euro si ai vrut sa platesti cu un card atasat la contul in lei? Sau mai poate fi o situatie: cardul tau sa nu fie unul cu care poti cumpara in exterior. Pentru ambele situatii trebuie mers la banca si sintrebat. Daca este pe numele tau contul (conturile), poti sa mergi doar tu. Daca nu, trebuie posesorul contului.