| Andrei761 a întrebat:

Am facut acum vreo 2-3 zile o comanda de pe acest site : http://www.edituracorint.ro/.Asa, am facut comanda fara cont caci am vazut ca aveam voie si am completat tot ce era de completat pentru a finaliza comanda.Am finalizat cu succes comanda dar de atunci n-am primit nicio confirmare pe e-mail cum primesc de la majoritatea site-urilor (in campul de completare pentru finalizare a comenzii cerea si e-mailul deci sigur mi s-ar fi putut trimite) sau sa mi se trimita vreun mesaj pe telefon.Singurul lucru pe care l-am cumparat a fost o carte.Mie site-ul mi s-a parut destul de sigur si cred ca e cel al editurii respective (corint). Ma gandeam sa sun la numarul de telefon al site-ului dar nu mi s-a dat niciun numar al comenzii sa pot intreaba cand va veni. Credeti ca ar mai trebui sa astept sau fac comanda de pe alt site de respectiva carte? De obicei cand fac comanda de pe alte site-uri (gen eMAG, elefant, etc.) primesc un e-mail de confirmare in foarte scurt timp, nu stiu de ce ar trebui sa ma astept de la site-ul asta.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai așteaptă vreo câteva zile; dacă tot nu primești niciun semn, posibil să fie mai neglijenți, sau chiar neserioși.
Comand-o de pe elefant.ro și dacă vine și de la editură, dă-o retur (mai bine zis, nu primești coletul). Ai acest drept prin lege.

| PeFuga a răspuns:

Mai asteapta pana luni. Daca nu primesti email sau telefon de la ei. Încearcă sa ii suni sau fa-ti cont pe site si reia comanda. Daca primesti intre timp coletul cu comanda plasata acum, refuzi al doilea colet si gata. Ia totusi in calcul ca e posibil sa nu fie pe stoc cartea si sa fii contactata cand este disponibila, sau poate ai gresit tu adresa de email...