| Dani778 a întrebat:

Am facut o comanda pe eMAG sa iau un kit de tastatura si mouse la care livrarea este in 5 zile si ma gandeam daca Curierul este autorizat ca el sa livreze mai devreme. Intrebarea este: Curierul poate livra in mai putin de 5 zile? Sau daca in 5 zile e stabilit livrarea in atatea zile o sa fie intotdeauna livrat?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

happy
NU
chestia cu livrarea mai repede se face NUMAI cu plata mai mare pentru livrare
altfel, cred (nu am o confirmare exacta) ca livrarea se face in 2 sau mai multi pasi, de la furnizor la sediu central si apoi de la sediu central la tine acasa, si nu se poate direct de la furnizor la tine, pentru ca vine cu foarte multe produse pentru foarte multi clienti, iar furnizorul poate fi intr-un colt al tarii (Oradea, Constanta, etc.) sau chiar in afara tarii (Amazon si nu numai au depozite prin Polonia)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierul livreaza cand primeste pachetul, nu are nevoie de autorizari sau alte chestii. Dureaza 5 zile pentru ca probabil atat ii ia vânzătorului sa ia produsul de la furnizor