| cristianmihai1 a întrebat:

Am facut si eu o comanda de s10 plus pe un site mai putin popular. Am zis ca nu e nimic teapa sau ceva, ei avand magazin fizic in Arad + inca 3000 de rating-uri pozitive. Am dat comanda, iar cand mi-a venit, l-am desigilat, iar cand sa il aprind, avea o dungă verde pe ecran, nu mi se pare normal sa dau o suma imens de mare pe el iar eu sa il primesc defect. Totul bine pana acum, ii sun pe cei de la firma si imi spune sa împachetez telefonul adecvat. Dup 8 zile mi se spune ca "Am primit rezultatul constatarilor de la service-ul autorizat. Produsul nu poate fi reparat in garantie deoarece display-ul ( interior )
prezinta urme mecanice, urme de soc extern." si telefonul e nou nout. Ce ar trebui sa fac? Sa apelez la ANPC? Am vorbit cu ei si au zis ca n-au ce sa imi faca...

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Returneaza-l sau du-te si depune cerere de chargeback la banca.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta putin pe net, cred ca exista o lege care spune ca ai 14 zile in care poti returna produsul.