| Vali241 a întrebat:

imi puteti spune de ce cand aprind telefonul si astept 5 minute se inchide ecranul dintr-o data dupa un minut se aprinde la loc?
Daca e vina display-ului cam cat ar costa unul nou?

3 răspunsuri:
| Packer19 a răspuns:

Ar putea fi display-ul sau bateria...nu stiu cat de mult te ajuta asta dar
https://www.gsmnet.ro/piese-componente/display-uri-touchscreen-uri

| GadgetsPro a răspuns:

Depinde de marca.modelul telefonului. Daca doar se stinge si se aprinde ecranul, fara a se restarta telefonul, poate fi o problema software. Probleme hardware pot fi mai multe, de la sursa, contacte imperfecte, apa(condens), consumatori de energie pana la display/touchscreen.