| Marinescu98JiSoo a întrebat:

Buna TPU am nevoie de arefam 200 fara reteta imi puteti spune va rog o farmacie de preferat sector 2? multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu da nimeni fara reteta!

| Wr3nch a răspuns:

PRF - Medicamente care se elibereaza cu prescriptie medicala, prescriptie care ramane in farmacie si nu se reinnoieste

| Floridori a răspuns:

Incearca la mai multe.
De regula, nu ti se va cere nicio reteta.Nu este chiar atat de restrictiv, chiar daca teoretic ai nevoie de reteta.
Eu am tot cumparat (de regula de la Catena) si nimeni nu mi-a cerut niciodata reteta pentru Arefam.
Sigur, nu stiu in sectorul 2, dar tu incearca. Daca ai nevoie cu adevarat, nu ai nimic de pierdut daca incerci. Daca e vorba de sarcina, cu atat mai putin vei fi refuzat.

| dinaprilie a răspuns (pentru Floridori):

Daca ai luat tu si sti..de ce nu o ajuti..direct..cumparandui

| Floridori a răspuns (pentru dinaprilie):

Lasand la o parte ridicolul intrebarii, locuiesc departe de sectorul 2.La cateva sute de km.Multumit?

| dinaprilie a răspuns (pentru Floridori):

3 ridicol asta.e chiar deranjant de ridicol..auzi tu.