| masculul a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare.
Am făcut o comanda pentru o husa de telefon, am plătit prin metoda card onlinie BT de la cel și plata a fost aprobată. Mi-a trimis parola pe SMS am introdus pe site iar merge!
Întrebarea e: cardul este al verișorul meu, el mi-a cumparat-o cu numele meu și telefon când îmi vine coletul trebuie buletinul meu deoarece cardul nu o sa îl am pentru ca verișorul meu nu e în tara? Ce îmi cere oare?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun curier nu iti va cere cardul niciodata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Buletinul tau sa il ai, in rest nimic, si sa i semnezi curierului cand primesti coletul, el (curierul) o sa te sune cu o oră inainte in ziua cand vine, deci sa stai acasa cu buletinul tău pregatit.

| eduardcosmin1 a răspuns:

Stai linistit ca e ok. Curierului nu ii apare cum ai facut tu tranzactia, dar sigur isi da seama ca e online, dar nu are importanta. Conteaza ca persoana pe care ai introdus-o in formularul de comanda sa fie prezentă in momentul livrarii. Fundă?