| mihaimmmarius a întrebat:

Buna seara, am cumparat o pereche de adidasi de pe olx de la un tip care avea mai multe anunturi unele si promovate (o sa intelegeti pe parcurs de ce zic asta) numele contului era shoes. Inainte sa dau comanda a mai avut un cont cu aceleasi anunturi pe care l-a inchis imediat dupa ce am dat comanda, mi-a zis doar ca va ajunge joi coletul dar nu a oferit nici un nr de telefon sau email ca sa il contactez. Dupa ce mi-a zis cand vine acesta si-a inchis contul de olx, iar acum nu stiu ce sa fac. Intrebarea este: am voie sa refuz coletul sau am voie sa deschid coletul sa il verific daca acesta nu a trimis prin livrare cu verificare? Frica mea e sa accept coletul sa dau banii iar cand deschid cutia sa nu fie ce trebuie inauntru. Acesta mi-a zis ca am 30 de zile de retur si ca banii se returneaza in contul bancar, dar acum nu am cum sa iau legatura cu el datorita acestui lucru. Ce ar trebui sa fac? Am voie sa refuz coletul sau sa il verific?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-l refuzi sau sa-l iei. Faci ce vrei. Oricum ti-ai luat teapa daca dupa comanda si-a inchis contul. Daca ai un printscreen sau ai pastrat mesajele poti depune plangere la politie rezervandu-ti dreptul de a-l da in judecata.

| florin926481f a răspuns:

Poti sa il refuzi.