| Cryss29 a întrebat:

Vreau sa cumpar o pereche de ochelari Gunnar din america care sunt la 99 dolari stie cineva cam car ar fi taxele la vama imi ia ceva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Verifica site-ul sau magazinul on-line sa nu iei teapa.E normal sa platesti taxa de transport, orice firma de transport taxeaza, nu e firma de binefacere.Ia gandeste aici in tara fancurierul duce gratis? nu. taxeaza la km si kg daca depaseste 1kg coletul.

| Cryss29 explică (pentru petre059):

Eu ma refeream la taxele vamale si aici ma refer la tva 24% plus alte taxe sau doar 24%

| petre059 a răspuns (pentru Cryss29):

Taxa vamala se plateste la orice colet, nu conteaza.Am platit acum 1 an pentru un CD din Franta 43 de ron taxe vamale.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca iei o pereche nu e cazul

| PunchLove a răspuns:

3% taxe vamale import personal, 24% TVA adica 27% in total. Taxele se aplica la pretul de cumparare+costul transportului.