| PearMyPie a întrebat:

As dori sa imi construiesc un gaming pc, sau sa cumpar unul neou,
la un pret care nu trece de 2000-3000 de lei,
care sa suporte jocuri aparute recent la setari Mari/Maxime.

Nu stiu ce marci sunt bune si specificatiile care conteaza.

Daca aveti sugestii de placi video, placi de baza, placi de retea, audi, memorie ram, procesoare sau orice altceva, puteti sa-mi spuneti.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Cu 2000-3000 de lei vei găsi numai pocnitori, un pc gaming decent începe de la 5000 în sus.

uite o sursă de încredere. Poți lua în rate fixe fără dobândă, și nu vei avea probleme cu ele

https://zona.store/gamebox-1/

Nu cred că e imposibil să mai pui 2000 de lei

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Nu iti lua laptop daca nu ai nevoie de mobilitate pentru ca dai prea mult pe unul performant.

Iti recomand mai degraba un desktop. Uite ce se va potrivi de minune: http://bit.ly/1fhA5vX si iti raman bani si pentru un monitor cu diagonala mare si o pereche de casti de gaming.

| Grusca_Flavius_1996 a răspuns:

Daca vrei un laptop de gaming:Asus G750

| Grusca_Flavius_1996 a răspuns:

Daca vrei un laptop:Asus G750