| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa imi iau un PC bun de gaming. Am auzit ca o sa coste mai putin daca il construiesc eu, deci as dori sa imi spuneti o configuratie buna de PC cu performante decente la gaming(sa poata rula gta V) in limita de 2000 lei (monitor neinclus in pret)

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu sunt un gamer dar am incercat sa-ti fac unul din ceea ce stiu eu. Daca il vei lua, cand vei mai avea bani sa iti mai iei inca 4 gb ram si un hdd (am ales un ssd pentru windows de 240 gb)

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1237449/

| alasca444 a răspuns:

PC Garage ai tot acolo mura in gura. Te ajuta si baietii pentru toate nelamuririle.
Ei sunt cei mai in domeniu cu lucrurile astea. Totusi nu recomand sa cumperi de acolo deoarece preturile sunt cam mari decat in alte parti. Dar au profesionisti buni care te pot sfatui in legatura cu ce poti sa iti cumperi