| Jouliete a întrebat:

As vrea niste idei de cadouri pentru Craciun pentru prieteni si familie. Dau funda la cele mai multe si diversificate idei.

Răspuns Câştigător
| mihaiaici a răspuns:

Hei, Jouliete!

As merge pe ceva personal, nu foarte scump. Astfel incat sa ajungi la sufletul lor.

Pentru prieteni poti merge la fel de bine si pe niste ceai cu dulceata/fursecuri de craciun, sau happy socks.

Pentu familie, daca le place mult cafeaua te poti indrepta catre o cafea mai speciala, sau un espresor, prin care sa le castigi timp dimineata.

Poti face si un colaj cu poze faine de-ale voastre, pecare sa le puneti pe perete sau intr-un coltisor.

Atata timp cat esti cu ei, sunt sigur ca s-ar bucura de orice cadou.

Sunt sigur ca ideile de aici te pot ajuta:
https://www.felicitarium.ro/cadouri-de-craciun/

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si eu ma aflu in postura asta sad
M-am gandit sa iau un set de pictat (desi persoana repsectiva nu prea le are, dar sa fie) cu panza si tot ce trebuie. Apoi un mouse de gaming pentru o alta persoana big grin; o sa iau si o oala de ceramica laughing; o lampa in forma de luna (ca mai am una si am zis ca... de ce nu), si... si aici m-am blocat.

Asa ca o sa dau pe ochiul asta de sub intrebare, sa o urmaresc si poate ma mai inspir de aici ^_^ (poate iti plac ideile de mai sus).

Numai bine si sarbatori fericite! big grin

| AlexAL275 a răspuns:

Sincer, pentru mine un cadou personalizat, făcut de cineva de mână ar fi foarte interesant. Sunt de părere că ceasurile, cravatele, parfumurile sau alte obiecte care se dau de obicei de către toată lumea au început să-și piardă din farmec. Un tablou cu poze alături de cei dragi, o carte, ceva simbolic sau poate un lucru de care chiar au nevoie le poți lua. Acum faci cum vrei, asta e părerea mea, ceea ce-mi doresc eu, gusturile nu se discută. Cred că la mame aș alege o ustensilă sau un aparat care se folosește în bucătire, ori ceva de îmbrăcat, ori un parfum și încă ceva cu el. Eu nu prea dau cadouri și nici nu prea primesc, cred că ultima oară am dat o carte și o cutie de bomboane unei colege de-a mea. Încercă să fii creativ! Mult succes!

| andreiscripcaru a răspuns:

O felicitare cu un bradut și un om de zăpadă cât mai colorată sau niște obiecte făcute de tine sau cumpărate specifice Crăciunului împachetate intr-o hârtie roșie cu o fundita
Poti desena peisaje de iarnă
Poti sa cumperi o carte de povești de Crăciun dacă ai un frate sau o soră mai mică
Poti sa picteze un glob eu am facut asta și este foarte frumos eu l-am avut din sticlă simplă dar poti sa faci și dintr-unul deja colorat