| Ash00 a întrebat:

Buna TPU! Care este diferenta dintre bascheti, tenisi si vansi? Sau sunt acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

De regula "baschetii" sunt incaltari sport mai inalte care tin si glezna, iar "tenisii" sunt incaltari sport mai putin inalte. Dar definitiile nu sunt foarte stricte, multi spun "tenisi" si pantofilor care tin glezna.

Cat despre "vansi", aici este foarte clar: sunt orice pantof produs de compania Vans.

1 răspuns:
| JustDeedee a răspuns:

Când spui "bascheți" poți rapid să faci asociezi cu "baschet". De obicei la tipul acesta de sport se folosesc încălțări care sunt mai ridicate pe gleznă. "Tenișii" sunt neam, oarecum, cu "bascheții", diferența fiind în faptul că nu sunt ridicați pe gleznă, iar "vansii" sunt încălțăminte produsă de cei de la firma Vans.