| macandcheese a întrebat:

Buna TPU. Cum dau dovada ca am plitit la dhl?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai platit online inseamna ca ai primit email cu factura si recipisa de plata, care are un numar unic.
Suni la DHL si dai acel numar de plata, sau le trimiti emailul cu recipisa platita lor.
Sincera sa fiu mi se pare extrem de ciudat sa-ti ceara asa ceva, odata ce ai plati online, si au cum sa verifice chiar ei.
Eu platesc intotdaeuna facturile lor online, dar niciodata nu mi-au cerut sa le confirm eu plata, odata am introdus numarul de factura sau ce mi-au cerut ei ca referinta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu chitanța de la ei prin care se dovedeste ca ai plătit, daca nu o mai ai sa fi sanatos, mai plătesti odata.

| macandcheese explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am platit online. Daca nu stii nu raspunde.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru macandcheese):

Nu ai spus asa, ai spus cum dau dovada ca am platit la dhl acum spui ca ai platit online.Dar cui trebuie sa dai dovada? Nu ai primit sms sau mail din partea lor ca suma a fost plătită? In primul rind tu nu sti sa intrebi, asa ca nu te lua de mine ca nu stiu sa raspund.

| macandcheese explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cumparat de pe un site si dhl livreaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru macandcheese):

Si ce dovada mai vrei daca deja ai platit online?

| macandcheese explică (pentru darrio2007):

Am primit ceva formular care trebuie completat pentru vamuire si acolo imi cere dovada platii

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Corect!

| Lukasssz a răspuns:

Ai chitanta la mana?

| macandcheese explică (pentru Lukasssz):

Am platit online