| AngieSutru a întrebat:

Dacă vreau sa fac o comanda online la Emag si sa plătesc in rate pe luna, dar as dori sa plătesc la un showroom in fiecare luna as putea?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Dar ce te deranjeazaca platesti unei banci?

| AngieSutru explică (pentru Salontanul):

Nu este ca ma deranjează dar nu am card la nicio banca. Si nici părinții mei nu ar putea sa faca

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AngieSutru):

Esti minora?

| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate si nici nu este rentabil sa cumperi in rate!

| AngieSutru explică (pentru Salontanul):

Da

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AngieSutru):

Atunci n-ai ce face!

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, fiind minora, legal nu ai cum sa faci rate bancare, imprumuturi sau sa cumperi pe credit.
Conditiile sunt clare:
- varsta minima 18 ani
- minim 12 luni adeverinta de venit
- dovada ca esti angajat permanent.
Cum nu intrunesti nici una din conditiile de mai sus, tu nu poti sa iei nimic in rate, dar daca unul din parinti este angajat permanent, poate sa faca acea rata.
De preferat, rata sa se face bancar si sa se retrage lunar si automat din contul bancar.