| SwizZ a întrebat:

De curând am primit de la cineva un paysafecard de 100 de lei. Am vrut să pun banii pe PayPal, dar nu ştiam cum, aşa că am căutat Paysafecard to PayPal şi am găsit un site :

http://exchange-paysafecard.gr

După ce am completat ce trebuia, mi-a apărut asta :

Your application has been successfully received by our system!

Number for your exchange: 00006933

Exchange procedure takes 5-15 minutes, but we can take some time (6 hours maximum) to process it. If you got E-mail that is telling your order rejected then please check your voucher for validity. it means your voucher is invalid or used voucher so your exchange order cancelled. Exchange orders which are sent when our support is offline at night will be proceeded in morning when working hours starts. Dear friend, we ask you let us to make exchange!

Am aşteptat 15 minute şi nimic. Am citit că le poate lua şi 6 ore, apoi am pus încă un cod random, un email random etc. şi mi-a scris acelaşi lucru ca şi la primul.

Aş vrea să ştiu dacă site-ul este fake sau dacă acel cod de paysafecard era bun, deoarece pe PayPal nu am primit nimic încă.

PS : Menţionez că la contul meu de PayPal scrie Status: Unverified, deoarece nu am card de credit pentru a-l verifica.

Funda :)

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Păi dacă ţi-ai făcut cont trebuia să aştepţi câteva minute până ajungea link-ul de confirmare, trebuia să-ţi validezi contul paysafe intrând pe e-mailul care l-ai pus când ai creat contul paysafewinking.

| SwizZ explică (pentru raMLesS):

Probabil n-ai cont PAYPAL, nu Paysafe. Ca să confirmi contul PayPal îţi trebuie card de credit.