| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna TPU. Maine este ziua profesoarei de istorie si ea este mai sofisticata asa. Ce as putea sa ii fac cadou? Vorbisem cu colegii sa ii facem cadou o geanta,dar majoritatea colegilor nu au fost de acord si nu am mai luat. Stiu ca in mod normal trebuia toata clasa sa ii luam ceva, dar daca cumva mi-ati vazut a 2-a intrebare de pe TPU, stiti ca este si mai rea si m-a si mustrat atunci, de aceea as vrea sa ii iau ceva ca sa ii castig compasiunea ca sa zic asa. Ce imi recomandati sa iau? Nu vreau lucruri personalizate gen "cea mai buna profesoara" sau "pentru profesoara mea", ca stiu ca nu ii plac si in plus lucrurile personalizate sunt destul de cringe. Vreau idei de pana in 100 de lei.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un buchet de flori toata clasa
altceva luat personal inseamna doar pupincurism

| sierra1 a răspuns:

Sofi mamă, de ce ați da voi șpagă (că aia intenționați a face), pentru note?

| Freya1 a răspuns:

Dacă nu ii luați toți nu prea e ok sa ia doar unul ca o sa pice prost.

Mama mea muncește la școală și ia luat directoarei de ziua ei pe lângă o ciocolata și o ie (bine, imitație îți dai seama ca nu originala) dar acum nu stiu ce preț mai are plus ca trebuie sa intuiești cât de cât mărimea.
Mai puteți sa ii luați un șal mai fin spre exemplu și flori.
Sau un accesoriu de pus la gat mana, sau chiar o brosa și un buchet de flori.

| aditimus a răspuns:

Ciocolata si o sticla de ceva bun gen tarie sau un vin mai scump

| TheGentleman a răspuns:

I-ai produse de igienă personală mai puțin cunoscute, cum ar fi cupa menstruală dacă ții cu orice preț să-i iei ceva rolling on the floor)

| 120bulevard a răspuns:

Ii cumperi un tablou cu Hitler sa-l puna la ea in camera sa-l admire in fiecare dimineata

Răspuns utilizator avertizat
| rumi36 a răspuns:

De ce îi luati ma cadou unei profesoare? E atat de importanta incat sa i dati cadou? Incercati sa o linguşiți? V-a schimbat viata cumva incat sa-i luati cadouri?

| rxbiesx a răspuns:

Nici dupa ce am citit a doua ta intrebare de pe TPU nu inteleg de ce i ai cumpara cadou smr

| trisxx3 a răspuns:

Nu i lua nimic...