| babyblue23 a întrebat:

Mi am cumparat o pereche de pantaloni din bumbac( 91 %) si acrylic( 9 %) care imi sunt cam strimti.I-am luat asa pentru ca m-am gandit ca se vor lasa prea mult si apoi nu imi vor mai veni bine.Cineva mi-a spus ca nu se lasa deloc.Intrebarea mea este:bumbacul se largeste? Daca da, in ce fel de apa( rece/ calda) ii pot spala ca sa se lase putin? O zi buna tuturor!

1 răspuns:
| HeartDeath a răspuns:

Bumbacul se largeste la 40 de grade celsius sau mai usor de spus in apa calda.