Întrebare recomandată | millar a întrebat:

TPU! Mi-am cumparat un cantar de baie, doar ca daca il mut in alte locuri arata alte kg, si daca ma cantaresc acum arata un numar de kg, iar dupa o ora arata mai mult. De ce?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai cumparat un cantar ieftin, cu clasa de precizie mica (+/- 10Kg).

| darrio2007 a răspuns:

Cantarul trebuie sa stea pe suprafata dreapta(plană). Adica sa nu joace ca si cum ar avea un picior mai scurt. Sper ca intelegi.

| CuriousStuff a răspuns:

Cantarul nu e bun sau il pui pe o suprafata care nu e plana. Sau daca e vorba de cateva grame poate fi pentru ca ai mancat sau ti-ai schimbat hainele.

| millar explică:

E pus pe o suprafata plana

| Coquina11 a răspuns:

laughing) aceeasi intrebare am pus-o si eu de curand, si nici acum nu stiu care e problema.
si nici nu e ieftin cum zice Bula ala care isi merita numele.
e cantar digital/electronic.

cantareste-te unde iti arata mai putine kg (asa e mai convenient pentru mine), si tine evidenta doar in locul respectiv.
si suprafata trebuie sa fie plata, sa nu se balangane.

| Coquina11 a răspuns:

Si daca dupa un timp iti arata mai multe kg, de exemplu, e normal, asta daca te cantaresti dupa ce mananci.