| Andrei_Frățilă_1997 a întrebat:

Stie cineva daca se plateste ceva la posta pentru comenzile de pe aliexpress? Vreau sa imi comand ceva de 11 US si nu stiu daca posta romana ia ceva pentru transport sau nu. Cine ma poate ajuta? ^^

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stiu ca se plateste o taxa postala fixa, acum mai multi ani era 1.60 lei, banuiesc ca acum e de ordinul a 3-5 lei. Si, in functie de valoare nu platesti nimic, platesti TVA sau vama +TVA. Ai in linkul de mai jos detalii.
http://madalinliviu.ro/......na-non-ue/