| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa aVIII-a, si stiti care sunt obiceiurile happy deci noi nu stim ce cadouri sa le oferim profesorilor\profesoarelor... dati-mi idei de cadouri mai speciale, sa fie apreciate ...doamnei directoare "si este si profa noastra de mate" trebuie sa-i oferim alt ceva, diferit?
Dar doamnei diriginte?( are 30 de ani ) dar vrem ceva mai "valoros" happy
multumesc astepr raspunsuri mai repede...

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Dirigintei voastre ii puteti lua un set cu cercei,bratara si colier din Aur,o sticla de sampanie mai scumpa,directoarei un ceas de aur,o lenjerie frumoasa de pat si tot asa,o sampanie,si restul profesorilor... daca sunt barbati,nu pre aai ce sa le ei (eu am avut diriginte si i-am luat doar o camasa si un ceas). Luati-le la fiecare cate-o sticla de vin/sampanie si o felicitare pe care sa scrie numele vostru,in care spuneti cat de mult ati apreciat efortul sau in anii de scoala si cate-o urare in final.

Dirigintei si directoarei puteti sa le faceti si cate un buchet frumos de trandafiri sau crini pe langa cadou; daca sunt trandafiri,toti rosii iar in mijloc unul alb.
Celorlalte profesoare le dati fie un set de bucatarie cu farfurii, cani etc ori un set cu lenjerie de pat (noi asa am dus) si le duceti altfel de flori, daca sunt bani. http://www.totcedoresti.ro/......1d4820.jpg

http://flowerize.ro/......tarziu.jpg

http://www.floricluj.com/img/p/67-92-thickbox.jpg (am auzit ca daca cumperi mai multe flori, iti face reducere sau ceva. )

Dirigintei ii mai puteti face un tablou/fotografie cu voi, eventual un tricou inramat pe care sa va semnati toti + cate un mesaj lasat de fiecare.

Bafta!

| izaaa a răspuns:

Puteti sa le luati bijuterii, brose, buchete mari de flori, accesorii, chiar tacanuri sau seturi de farfurii, ceai, pahare sa atunci cand le foloseste sa se gandeasca la voi! puteti sa cumparati chiar obiecte decorative: o lumanare frumoasa, o vaza deosebita sau orice altceva. puteti sa le luati jucarii ca sa le amintiti de varsta copilariei, ati putea sa le cumparati si haine, dar ele se detelioreaza in timp sau se rup! daca luati flori, v'as sfatui sa luati orhidee deoarece sunt niste flori foarte frumoase care rezista mult! sper ca am fost de folos! poate imi dai si o funtita!

| Andreea028131 a răspuns:

In clasa a VIII-a noi am dat cate un trandafir rosu la fiecare profa...la profesori cate o sticla de ceva mai scump iar la doamna diriginta i-am luat o bijuterie din aur. Iar pentru doamna directoare...nu doar un singur trandafir ci un buchet intreg.

| maryanu a răspuns:

Poi profesoarelor un buchet de flori si profesorilor cate 1 sampanie, iar dirigintei ceva mai special :d

| mihaitza06 a răspuns:

Eu cand am terminat clasa a VIII -a am pus bani toata clasa si i-am dus pe diriginte si pe profesorii preferati la munte la banchet. La diriginta luatii ceva simbolic care sa-i ramana amintire de la voi sa nu uite si sa-l si poarte la ea sau in casa. Un bibelou,un ceas de mana, un tablou si langa cadou trebuie obligatoriu o felicitare semnata de toti elevii clasei. La ceilalti profesori nu conteaza, o sticla de sampanie sau un bibelou mai mic la fiecare in parte nu stiu. Succes!

| xDouaPuncteParantezaParanteza a răspuns:

Doamnei directoare :

1. un inel de aur cu piatra veritabila
2. o carte interesanta
3. o iconita superba de agatat pe perete
4. un desen facut de tine
5. o felicitare
etc... ceva daruit din inima!
desigur,cadoul ar trebui sa fie insotit de un buchet de trandafiri sau crini, o cutie de ciocolata milka [e cea mai buna big grin] sau o felicitare happy

Doamnei diriginte :

Iti propun sa ii oferi ceva facut de tine [sigur ii va placea - si isi va aminti de tine mereu]. De exemplu ::: o felicitare pe care sa lipesti o rama din lemn desenata cu flori, inimi, etc.

Sau

un sal, o geanta, chestii de femei laughing.

| Aly_8746 a răspuns:

Buna Beatryce,ai putea incerca sai iei o vaza cu flori artificiale,un buchet f frumos de flori,depinde si de gusturile ei... daca ii plac dulciurile,florile,iar daca nu vrei sa-i cumperi,fai u ceva,cadourile de acest timp sunt cele mai apreciate in ultimul timp,daca ai anumite poze unde apare si ea si clasa,sau unde apari si u, fa un fel de felicitare, de care isi va aminti de cls voastra