| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

Bună! Voi cam câți bani cheltuiți în perioada asta pe mâncare per persoană? Eu plătesc în jur de 450 de lei pe mâncare. Venituri am doar alocația și ce mă mai ajută părinții cu cam 100 de lei pe săptămână.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii sa-ti faci mancare, atunci poti manca destul de bine din 450 lei /persoana, mai ales daca sunteti cel putin 2. Evident, trebuie sa stii sa te gospodaresti.

11 răspunsuri:
| Cehoslovacia a răspuns:

Muream de foame cu bugetul tau laughing
dau foarte mult, cam 1000 lunar, cei mai multi bani ii dau pe carne.
calitatea costa si inca ce pret are.
ce mananci tu de 450?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult foarte mult. Prea mult decât ar trebui.

| Frank51 a răspuns:

+-1000 lei, în orice perioadă.

| Nuta_Marius_1998 explică (pentru suntserios):

Și la cât să mă limitez?

| SingleForOne a răspuns:

300-500 de lei pentru gatit acasa + putin fast dood in oras.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nuta_Marius_1998):

Nu tu bre. Ai întrebat cât cheltuim noi. Și eu ti am zis. Daca tu te descurci cu 450 lei pe lună ești boss. Bine bănuiesc că nu mănânci tocmai sănătos și corect...

| Nuta_Marius_1998 explică (pentru suntserios):

Ai dreptate, nu prea mananc asa sanatos deoarece i-au foarte multe produse semipreparate. Dimineața mănânc cereale cu lapte, la prânz mănânc o ciorbă din aceea la plic, și seara mănânc ce găsesc prin congelator. Pe lângă acestea mai mănânc și câte un fruct și compoturi.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

3000 ron

| mgtow a răspuns:

475£ pe luna

| Lukasssz a răspuns:

10000 de euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat cat e nevoie. Nu am o suma fixa.