| Kate78 a întrebat:

Vreau sa comand de pe Bershka niște produse. Din câte am înțeles plata se face doar cu cardul. A mai comandat cineva? E sigur acest mod de plata? As fi preferat plata ramburs, dar nu se poate...
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Berska are ca metoda de plata, doar VISA CARD si MASTERCARD!
De altfel este o metoda foarte buna de plata, sigura si fara probleme, ca marfa sa se intoarca neplatita, fiidca s-a razgandit cumparatorul.
Platile ramburs vor disparea in viitor, pentru ca nu sunt bune si nici normale, multi schimbandu-si intentia de cumparare, dupa ce marfa ajunge deja la ei, magazinul pierzand bani multi cu 2 livrari prin curier si plata angajatului din magazie, care pregateste pachetul.
Tu nu ai de ce sa te sperii de platile cu cardul, sunt foarte normale si sigure. Ti se retrage din cont, doar suma cumparaturii tale, plus plata transportului.
Occidentul are aceste metode de plata de zeci de ani. Plata ramburs nici nu mai exista.
Ar cam fii cazul si Romania sa se alinieze metode de plata internationale, eliminand pierderile si inselaciunile, la cei care pretind ramburs si trag teapa, sa refuze pachetul, cand le ajunge curierul la usa.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bershka e ditamai firma... normal că sunt sigure serviciile lor inclusiv plata cu cardul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem in 2020, nu isi mai au rost intrebarile despre siguranta in plata cu cardul, ca deja e un lucru comun la aproape orice site.

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!

Eu si colegii de la munca am comandat online de la BERSHKA si de la alte magazine online cunoscute si am facut plata online. Si eu prefer ramburs, e mai confortabil asa, dar in cazuri extreme am apelat si la plata cu cardul. Pentru siguranta mea, am un card unde fac transfer pe suma respectiva, ca sa evit orice neplacere. Pana acum n-am avut intamplari neplacute la plata cu cardul, dar pe net se pot face atatea si mai bine mi-am luat masuri de precautie.

| suntserios a răspuns (pentru Georgiana0216):

Oare ce e mai confortabil la plata ramburs. Intreb din pura curiozitate? Sa stai sa ai bani mereu la tine cand vine curierul, sa vada ala daca are rest, sa stea sa ii numere samd...

| Georgiana0216 a răspuns (pentru suntserios):

Buna!
Pentru mine e mai simplu asa. Este pur parerea mea. Fiecare poate alege, ramburs sau card. Eu prefer ramburs, dar in cazuri extreme, cand nu era acceptata plata ramburs, am platit si cu cardul.

| Kate78 explică (pentru Georgiana0216):

Și sunt luați strict banii pentru produse?

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Kate78):

Da. Eu pe cardul pe care-l folosesc la plata cumparaturilor online fac transfer astfel incat sa acopar cumparaturile, iar in momentul in care se proceseaza tranzactia, valoarea cumparaturilor este virata in contul celor de la care am comandat, Bershka in cazul tau.

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Valoarea tranzactionata este fix suma cumparaturilor, plus costuri de livrare, ambalare, daca e cazul, dar nu se transfera nici mai mult nici mai putin. Fix pe fix.

| suntserios a răspuns (pentru Kate78):

Normal, crezi ca isi mai iau si ei de o bere?

| Andreea_Gruia_1985 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Acum și eu prefer ramburs după ce am făcut o plata online cu livrare intr-un magazin de al lor care ulterior s-a închis și aștept de o luna sa îmi restituie banii, asta in cazul dacă ii voi mai vedea.In cazul asta cel mai bine ramburs ca sa nu o pățești ca și mine.