| SalageanSoranaMaria a întrebat:

Buna, vreau sa comand o bratara de pe siteul Taylor Swift din america in Romania. O sa imi vina comada cu curierul acasa sau doar pana la posta vamala. Mai are cineva experienta cu asta?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca vine la posta, acolo te duci tu sa ridici, evantual te pune aia sa platesti, tva, vama, depinde si de valoarea produsului.

Sigur ceva trebuie sa platesti.
Iti dau un cum sa-i zic o informatie. Daca vrei sa cumperi lucruri din SUA e bun sa ai pe cineva aici, cumpara si iti trimite doar cu 4 dolari pe kg, ajunge pachetul acasa la usa ta garantat si fara sa il deschia careva.Nu platesti absolut nimic, nici vama, nici altceva indiferent ce valoare ai avea acolo.

Asa trimit romanii de aici pachete in RO, asa trimit si eu, am trimis sute de kg laughing ajunge pachetu la usa, nu trece prin posta, nu te cheama nimeni sa platesti absolut nimic.

Dar trebuie sa cunosti aici pe cineva, asta e mai greu, in rest, doar sa vrea ala sa te ajute.

| Xpressurself a răspuns:

Trebuie sa vezi cw optiuni de transport iti ofer pe site-ul lor cand faci plata. Iti vine acasa la adresa pe care le-o specifici tu.

| elenafitosica a răspuns:

Da eu am comandat. M am dus și am ridicat o personal de la sediul lor in America te pup succes