| georgiana967 a întrebat:

Vreau sa dau o comanda pe muastore.com.uk,dar nu stiu cum se procedeaza,sunt total pe dinafara cu comenzile din strainatate,cica am nevoie de cont paypal, ce este paypal si cum platesc cu el?(precizez ca o sa folosesc cardul parintilor)

2 răspunsuri:
| ashtray a răspuns:

Paypal este un procesor de plati. iti creezi cont, bagi datele cardului la ei si platesti cu paypal. ei iti opresc un mic comision. este un fel de intermediar care te scuteste de formalitati si de riscul de a ramane cu datele cardului pe acele site-uri de pe care vrei sa cumperi!

| Krafter a răspuns:

Paypal este cel mai des folosit serviciu de plati online de foarte multe magazine sau vanzatori pentru ca le ofera o protectie suplimentara in cazul fraudelor.
Cred ca poti sa cumperi si fara sa iti faci cont paypal direct cu cardul. Daca coletul pleaca din UK nu platesti vama sau taxe suplimentare si de obicei vine in 4-5 zile lucratoare. Multa bafta.