| cosmiin a întrebat:

vreau sa imi cumpar un telefon, care are factura si garantie, as putea folosi un proces verbal, ca sa mi-l trec pe nume sau asa ceva, ca in cazul in care am nevoie de garantie sa ma pot folosi de ea. Daca nu, imi puteti spune ce ar trebui sa fac, dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca vrei sa cumperi telefonul de la o alta persoana fizica. Incheie cu el un scurt contract, in care va treceti numele si domiciliul, telefonul, pretul si sa mentionezi ca vanzatorul iti transmite si garantia, pui localitatea si data si il semnati amandoi. Numai bine!

2 răspunsuri:
| elvira80 a răspuns:

Daca acel telefon are factura si certificatul de garantie pe un alt nume NU trebuie sa inchei niciun proces verbal din care sa reiasa ca ''acum'' este al tau. Ai factura, ai certificat? Orice Service Autorizat iti va primi telefonul pentru investigatii/ reparatii!

| florin193 a răspuns:

Cel mai sigur este sa il cumperi dintr-un magazin si ai si garantie si tot ce iti trebuiewinking