| Nuga32 a întrebat:

Bună, vreau sa intreb ce se întâmplă dacă ai anulat comanda pe internet dacă și comanda a fost predată Curierul lui și expediată către mine?
Eu sunt în situația în care am facut o comanda la o carte și mi s-a estimat că vine ieri sau alaltăieri (comanda a fost făcută saptamana trecuta)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai anulat-o dar ea a plecat deja, va trebui anulat transportul de catre expeditor, sau vei refuza tu coletul, in momentul in care vei fi contactat.
Daca nu a fost inca expediata, atunci ar trebui sa nu o mai depuna ei. Dar firmele astea sunt o harababura de obicei, nu reusesti sa intervii cu modificari, se misca incet si prost. Deci eu zic ca sunt sanse mari sa ajunga coletul spre tine.

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Ai anulat cartea si asta este, nu o primesti.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ajunge la tine refuzi coletul și comanda se va întoarce la expeditor. Zici curierului că ai anulat respectiva comanda.

| Nuga32 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu am avut nevoie de ea, doar că nu a venit de mult timp