Întrebare recomandată | Madalyna29 a întrebat:

Buna happy. Vreau sa stiu daca "Black Friday" este valabila si in magazinele propriu-zise! Adica nu doar online big grin. Deci daca vineri ma duc intr-un magazin care ofera reduceri special pentru acest eveniment, v-oi putea beneficia de ele?happy

PS: Raspuns urgent! Dau fundawinking.

Răspuns Câştigător
| laura81 a răspuns:

Gasesti, desigur, oferte foarte bune si in magazinele normale. Problema este ca va fi foarte aglomerat. In plus, ofertele foarte bune se vor termina din timpul noptii, pentru ca se vor vinde online.
Acum depinde ce vrei sa cumperi. Daca te gandesti la haine, poate vrei sa le probezi. Dar daca vrei Echipamente IT, electrocasnice, etc., chiar nu are rost sa stai la cozi interminabile. Le comanzi online, produsele le primesti acasa, le platesti la livrare, ai aceeasi garantie la ele ca si cum le-ai cumpara din magazin, iar daca din orice motiv vrei sa returnezi produsul, o poti face in 10 zile si iti primesti banii inapoi - conform legislatiei.

Uite cateva liste cu magazine ce participa la Black Friday. Cele care au si magazine normale, vor avea ofertele si acolo:

IT&C, Electrice, Electrocasnice: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/2012/11/black-friday-in-it.html

Haine, incaltaminte, accesorii: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/2012/11/black-friday-in-fashion.html

Cosmetice: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/......etice.html

http://ideipentrufemei.blogspot.ro/2012/11/black-friday-pentru-carti.html

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| mixxjim a răspuns:

Da, reducerile se fac si in magazine, dar sa te pregatesti psihic pentru ca e "lupta" grea in magazine, enorm de multa lume. Un prieten de-al meu a stat anul trecut aproape 4 ore la coada sa poata intra in magazin sa-si ia ceva.

| 4ndr33y a răspuns:

In gerenal NU. Black Friday in Romania se desfasoara 99% online.

Răspuns utilizator avertizat
| biostar7 a răspuns:

Da,asa ar trebui.

| Rky_Erkan_1971 a răspuns:

Da reducerile sunt valabile si in magazine. Aaaaa" era sa uit "Black Friday" e pe 23.11. 2012.