| kittyzn a întrebat:

Buna! Vreau să știu și eu daca a comandat cineva de pe Shein și știe să răspundă la câteva întrebări:
1) Fac livrări și în România?
2) Pot plăti și în lei sau doar in euro? (Știu că se plătește cu cardul)
3) Cam in cate zile/ săptămâni ajunge comanda?
4) Shein este un site sigur?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Da, se fac livrari si in Romania.
2. Plata se face in dolari, conversia facandu-se automat din lei in dolari americani, cand platesti cu cardul bancar.
3. Comanda este livrata in 2-3 saptamani, dar depinde de perioada (putand dura chiar 4-5 saptamani in ajun de Craciun).
4. Da, Shein este un site chinezesc, foarte sigur, dar calitatea lucrurilor este slaba/proasta, fiindca sunt chinezarii ieftine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E plin numai aici pe TPU de oameni care tot zic că au luat de pe shein, deci livrează în ro. Plata se face cu cardul așa că e irelevant in ce moneda e

| dullcat a răspuns:

E doar un alt site cu produse execrabile caruia i se face reclama masiva, observ...

https://www.youtube.com/watch?v=GOERh8pnQWE&t=1s

| Hyperion7 a răspuns:

1.Da,însă din Romania se ocupa fan Courier cu coletul, din cate am auzit.
2.Mi se pare că se poate cu lei, trebuie sa setezi asta la ei pe site sau daca nu poți plăti cu lei și banca va face automat conversia in euro.
3.in jur de 2-3 săptămâni.
4.Este,însă produsele nu au cea mai wow calitate.

| Dani2345678 a răspuns:

Da, fac livrari in Romania si se poate plati in lei, cu cardul. Comanda ajunge in 2-3 saptamani.