| Panhead a întrebat:

Vreau si eu idei pentru cadouri de Craciun. Ce sugestie de cadou pentru mama mea aveti?
Multumesc anticipat! :X happy

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Pentru mama poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.

Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru tata care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori. Sau:
https://www.miniprix.ro/love/?gclid=CJHVmPDQ5qwCFUGFDgod5A92Kw
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

7 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Un parfum foarte scump

| MasterSpirit a răspuns:

Hmm thinking poooi.Un parfum ar merge.Sau nah,pnm,nu stiu ce sa zic,un covor, niste flori, dar un parfum ar fi cel mai potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

* carti
* parfum
* cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
* bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
* esarfa sau fular
* manusi din piele
* telefon mobil
* aparat foto digital
* rama foto
* fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
* album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
* obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
* antichitati
* geanta sau poseta
* ceas de mana
* portofel
* obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
* ghiveci cu flori
* buchet de flori
* vaza
* set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
* set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
* obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
* oglinda
* port carti de vizita
* glob zapada
* masa la restaurant pentru parintii tai
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* caseta pentru bijuterii
* bol decorativ
* lampa sau veioza pentru citit
* suport lumanare si lumanari parfumate
* set aromoterapie
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

| Chris88 a răspuns:

Am vazut idei dragute pe http://cadourifemei.com/

| RossSaid a răspuns:

Tocmai am scris un post pe blog pe tema asta! http://pinkgirl006.blogspot.com/......0-ron.html
sper sa te ajute :)

| ElaIliesi a răspuns:

Poti vedea si la celelalte intrebari de pe TPU raspunsurile legate de idei de cadouri de Craciun pentru parinti: https://www.tpu.ro/......dau-funda/