| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o comanda de pe site-ul okazii.ro si nu am inteles ce trebuie sa fac mai departe.Comanda,spun ei, a fost inregistrata dar mai spune ca trebuie sa iau legatura cu vanzatorii si sa stabilesc detaliile finale legate de comanda.Ce trebuie sa fac? Sa astept sa primesc comanda sau sa trimit email la vanzatori? Rog sa-mi raspunda mai ales cine a m-ai facut comenzi de pe acest site.

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Ai primit un e-mail cu datele vânzătorului.Cel mai bine este să îl contactezi telefonic deoarece nu poţi şti când intră prin e-mail, iar la telefon va răspunde imediat.
Eu aşa fac.
În cazul în care nu contactezi vânzătorul, s-ar putea să nu îţi finalizeze comanda.Depinde de persoana care vinde!

| anonim_4396 explică (pentru misterioaѕa):

Pai pe email nu am primit nimic.Acum am primit mesaj pe okazii.ro de la vanzator in care spune:Felicitari ai cumparat produsul X.Acum mai trebuie sa trimit mesaj pe email?

| misterioaѕa a răspuns (pentru anonim_4396):

În acel mesaj, se află şi opţiunea "Vânzător", sub "Condiţii retur".
Acolo, găseşti e-mail-ul şi numărul de telefon.

| anonim_4396 explică (pentru misterioaѕa):

Pai si daca nu sun are ceva?

| misterioaѕa a răspuns (pentru anonim_4396):

Acesta este sfatul meu.Aşa este recomandat fiindcă ar fi bine să te asiguri.

9 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Trebuie sa trimiti email la vanzator sau sa il contactezi telefonic.

| anonim_4396 explică (pentru andru10best):

Pai si cu ce trimit email? Cu datele unde trebuie sa trimita comanda? Sau cu comanda pe care o vreau? Adica el stie ce vreau eu sa comand?laughing E prima data cand vreau sa comand de acolo si m-am panicat.

| andru10best a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare vanzator trebuie sa aiba date de contact. Trebuie sa il contactezi pe el. Cauta bine pe profilul sau sau pe comanda si ai sa gasesti.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Eu cand am comandat de la ei de pe site, nu am mai sunat vanzatorul si a fost totul in regula.
In mailul pe care l-ai primit cu,, felicitari, ai cumparat...", sub adresa de livrare si modul de plata, este si contactul vanzatorului. Il poti suna sa te asiguri ca este totul in regula si ca va finaliza comanda daca tii neaparat sa faci asta. De aici, nu trebuie decat sa astepti sa primesti coletul si sa il platesti happy

| alexro93 a răspuns:

Dupa ce ai primit chestia aia cu "felicitari ai cumparat produsul x" iti arata acolo detalii vanzator...tu iei numarul de telefon si il contactezi pentru siguranta...bafta!