| ddyenutza a întrebat:

Am si eu o mare nelamurire! Astazi am cumparat o geaca de la New Yorker. peste preturile originale era lipita o eticheta cu pretul de 130 lei. eu am crezut ca este la reducere. Cand am ajuns acasa si de curiozitate am dat eticheta la o parte pretul real era de fapt 90 lei. Curiozitatea mea este. au voie sa faca majorari de preturi?

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu au voie. Te poti duce la magazin sa le arati eticheta si vezi ce iti spun.

| măcheamăăăî a răspuns:

Nu cred ca au voie, dar nu le pasa.

| Classy a răspuns:

Daca mai ai bonul care ti l-au dat cand ai cumparat geaca, te poti duce cu incredere sa o inapoiezi.

| ddyenutza explică:

Nu vreau sa o inapoiez deoarece imi place. dar vreau sa stiu daca au voie sa procedeze asa. daca ceea ce au facut nu este corect cei 40 de lei trebuie sa mi inapoieze