| meinteil a întrebat:

as dori sa va intreb ceva de pe Aliexpress doresc sa imi achizitionez un aparat de sudat fibra optica, aparatul costa 3500 lei, eu am acesti banii insa sunt putin incurcat cu taxele vamale mai ales ca imi va fi distribuit de catre DHL o companie privata de curierat si nu prin posta romana cum se intampla de obicei.
As dori sa stiu cat m-ar costa taxele vamale daca suma este de 3500 lei?
Stiu doar ca ce depaseste 50 euro platesti TVA-ul insa mai mult nu stiu.
Ma puteti ajuta cu un raspuns?
Va multumesc.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Oh, NU! Nu vrei prin DHL! DHL sunt niste CRETINI NENOROCITI! Alege TNT daca poti si chiar daca costa mai mult, cu aia faci treaba. SUB NICI O FORMA DHL!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru meinteil):

Ai vazut cit e ziua de magazinaj? Cit te pun sa platesti ca sa te reprezinte ei la vama si cate mizerii de documente inutile iti cer? Si eu am primit saptamana asta doua colete prin DHL, insa erau din spatiul UE. La alea fara vama si care vin din UE, sunt ok. Sa te fereasca insa sfintul de colete la care ai nevoie de documente...