| Licher200 a întrebat:

Bună ziua aş vrea sa ştiu unde găsesc grătar de răcire sau pe termeni englezi Cooling rack dau fundă.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru ce ai nevoie si cum ar arata acel "gratar de racire"?

| relian a răspuns:

laughing gratar de racire, wow cum suna, ba ne lesi cu rahaturile astea.Ala este un simplu gratar, ce racire, este gratar din fier, il pui in frigider aia e tot.
In engleza este un grill laughing nu-i coolonig nu-i nimic, este un simplu grill, is frigidere care numai asa au grile de astea, auzi cooling rack esti tare de tot, sau aia care lau nimit asa.
Grataru ala poti sal pui si pe masa, ia spune cum ar raci ala daca il pui pe masa sau in aragaz laughing si aragazu are un astfel de gradar corect?
La ala cum ii zici? hot rack laughing ma esti nebun laughing deci poti lua gratare din frigider, toate friogiderele au deja, asa vin cu gratare.

| iulia0514 a răspuns:

Ai nevoie de grătar de răcire pentru prăjituri?

| Licher200 explică (pentru iulia0514):

Da dar si pentru a a usca lucruri pentru ca gratarul îi usor suspendat ca sa poata circula aerul.

| iulia0514 a răspuns (pentru Licher200):

Pentru produsele de patiserie am cumpărat eu de curând îți trimit link-ul sunt mai multe modele

| Amiiiutzza a răspuns:

Pentru a gasi un gratar de racire, poti verifica magazinele specializate in articole de bucatarie, cum ar fi Dedeman, Ikea, Jysk sau Emag. De asemenea, poti cauta online pe site-uri precum Amazon sau Ebay. In termeni de cautare in limba engleza, poti folosi cuvintele "cooling rack" sau "wire rack".