| Iuliaemilia34 a întrebat:

Bună ziua, ce mărime înseamnă w30 sau 44r? Mă poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pai w30 inseamna lungimea in talie la pantaloni si 44r se refera la marimea sacoului. Daca nu te pricepi, iti iei marimile la niste haine care iti vin bine si apoi masori la magazin sau intrebi un angajat, ca doar de aceea sunt pusi acolo.

Ai aici un tabel explicativ, dar vezi ca acesta difera in functie de colectie sau brand/magazin, nu este chiar universal.

https://suitsoutlets.com/pages/size-chart

| ValentinaB a răspuns:

La pantaloni: W (waist) - circumferința taliei și L (lenght) - lungimea interioară a picioarelor.