| SasaSasa2000 a întrebat:

Bună ziua, de unde pot cumpăra spray paralizant dintr-un magazin fizic din Bacău?
Că n-aș vrea sa dau comandă online sau ceva, ci să dau banii și să mi se dea produsul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spray-ul paralizant este ilegal!

| SasaSasa2000 explică (pentru Violleta2022):

Ăsta este magazin:
https://www.emag.ro/......DV9N5LBBM/

SPRAYUL PARALIZANT NU ESTE ILEGAL!
https://www.avocatnet.ro/......mogen.html

Sa umplut TPU-ul de Einstein-i.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Ia mai Eistein de citeste:

"Ce prevede Codul penal despre portul şi folosirea spray-urilor iritant lacrimogene

Cei care poartă spray-uri iritant lacrimogene sau cu efect paralizant asupra lor trebuie să mai ştie că sunt prevăzute în Codul penal amenzi penale sau pedepse cu închisoare pentru purtarea sau folosirea, fără drept, a acestor substanţe.

Purtarea, fără drept, în cadrul adunărilor publice, manifestărilor cultural-sportive, în locurile de distracţie ori agrement sau în mijloacele de transport în comun a substanţelor iritant-lacrimogene sau cu efect paralizant se pedepseşte cu închisoare de la trei luni la un an sau cu amendă penală, iar folosirea acestor spray-uri în condiţiile menţionate anterior se pedepseşte cu închisoare de la şase la 12 luni sau cu amendă penală.

O pedeapsă cu închisoare, de la unul la trei ani sau cu amendă, este prevăzută şi pentru cei care poarte, fără drept, aceste spray-uri în sediul autorităţilor şi instituţiilor publice sau al altor persoane juridice de interes public ori în spațiile rezervate desfășurării procesului electoral"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu piper ce paralizant