| 3my098 a întrebat:

Buna ziua dragi prieteni ^.^! As vrea sa achizitionez un telefon nou si ma gandeam Voi ce ati alege dintre Samsung Galaxy S si Iphone 4?

Răspuns Câştigător
| ElShaarawy a răspuns:

Iphone 4 si uite de ce :

Dimensiuni şi construcţie - iPhone 4 este cu 34% mai subţire decât varianta 3GS, Apple prezentându-l ca cel mai subţire smartphone din lume, însă cântăreşte cu 3 grame mai mult. Materialele folosite sunt aceleaşi ca la prototip, sticlă neagră şi o margine metalică, element care, potrivit companiei, ar îmbunătăţi abilităţile de recepţie ale noului model, acţionând totodată ca antenă de 3G şi Wi-Fi.

Dimensiuni: 11, 43 x 5, 8 cm

Grosime: 0, 93 cm

Greutate: 137 grame

Dimensiuni şi construcţie - iPhone 4 este cu 34% mai subţire decât varianta 3GS, Apple prezentându-l ca cel mai subţire smartphone din lume, însă cântăreşte cu 3 grame mai mult. Materialele folosite sunt aceleaşi ca la prototip, sticlă neagră şi o margine metalică, element care, potrivit companiei, ar îmbunătăţi abilităţile de recepţie ale noului model, acţionând totodată ca antenă de 3G şi Wi-Fi.

Dimensiuni: 11, 43 x 5, 8 cm

Grosime: 0, 93 cm

Greutate: 137 grame

Baterie - Durata de viaţă a bateriei a crescut cu 16%, dar Apple susţine că timpul de convorbire a crescut cu 40%.

Informaţii despre baterie:

Vorbire prin 3G: 7 ore

Navigare pe web prin 3G: 6 ore

Navigare prin Wi-Fi: 10 ore

Video: 10 ore

Muzică: 40 ore

Stand-by: 300 ore.

Procesor - "Creierul" este un procesor Apple A4, cel folosit şi la iPad. Totodată, acesta are un consum mai mic de energie.

Ecran - Ecranul tactil are o diagonală de 8, 8 cm şi o rezoluţie de 960x640, iar tehnologia este împrumutată de la iPad. Potrivit Apple, contrastul a crescut de 4 ori.

Cameră video - Noul iPhone beneficiază de un senzor mai mare pentru camera sa principală, deşi numărul de megapixeli rămâne neschimbat la 5. Blitzul pe bază de led funcţionează şi pentru fotografii şi pentru înregistrare video.

În cazul cartelei, se menţine standardul micro-SIM, ca la modelul 3GS.

Software - iPhone 4 vine echipat cu sistemul de operare iOS4. Funcţia de selective multi-tasking este elementul-cheie. Totodată, vor fi disponibile iMovie for iPhone şi iBooks.

Totuşi, probabil cea mai mare noutate adusă de Apple la iPhone este apelarea video, cu ajutorul camerei frontale. Denumirea dată de companie acestei tehnologii este FaceTime, şi funcţionează prin Wi-Fi.

Preţul şi disponibilitatea - Începând din data de 24 iunie, iPhone 4 va fi disponibil la preţul de 199 de dolari (16Gb) şi 299 dolari (32Gb). Culorile puse la dispoziţia clienţilor vor fi negru şi alb.
Fundabatting eyelashes?

13 răspunsuri:
| Otilikaa a răspuns:

Iphone4

| diaηα a răspuns:

Trebuie sa fii tampit/a sa alegi iphone 4 raised eyebrows
acum...
e alegerea ta. da iti spun ca Galaxy S`u ii mai bun decat iphone`u 4winking
Du-te` la un Orange shop sa vezi. >; d

| Adrick a răspuns:

Mai intrebi?
sigur ca Iphone 4winking

| werewolfbruno a răspuns:

I phone 4 are un prieten si numerge mai deloc e o mare porcarie(Samnsung!)

| Brunette13 a răspuns:

Iphone 4... e mult mai dragut

| dedekool a răspuns:

Displayul e net superior la iphone 4 in rest e mai bun galaxy
iPhone 4 Retina Display vs. Galaxy S Super AMOLED... fight! (updated) -- Engadget
iPhone 4 vs. Samsung Galaxy S display face-off - Engadget Gall

| Ingridd22 a răspuns:

Samsung am Iphone 4 si nu e bun eu una m-am saturat de el.

Dar e alegerea ta!

| youaly a răspuns:

I-phone 4happy

| magda2454 a răspuns:

Iphone 4.

| ZoR0 a răspuns:

Iphone 4

| Lollipop1663 a răspuns:

Buna si tie! Iata raspunsul meu: sincera sa fiu, as alege iPhone4.Dar alegerea e a ta!

| ZuZuXD94 a răspuns:

Iphone 4 e pentru fitosi eu am avut numai Samsung galaxi s si s5230 si oricum daca nu vrei sa fie ceva sa te dai mare sau chesti din astea ia-ti un galaxi s

| nathalie_4280 a răspuns:

Iphone 4 clar!