| Allexx11 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o geaca din piele si s-a cam zgariat in unele locuri, este o geaca foarte frumoasa, culoare neagra, unde as putea sao reconditionez? sa repar/vopsesc/reconditionez acele zgarieturi? imi puteti recomanda pe cineva sau o solutie ceva? multumesc frumos

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

E cam ciudat cu vopsitul. Am incercat si eu acum cativa ani... si tot timpul aveam degetele negre de la vopsea. Deci nu recomand sa o vopsesti in totalitate, poate doar putin pe zgarieturi daca nu o sa se vada diferenta. Altfel, vintage-ul se poarta! happy ai putea sa o porti asa!

| Allexx11 explică (pentru laptopnews):

Nu de vopsit...era o solutie am vazut un video pe net...era un fel de vopsit, ma rog, pe mine ma intereseaza cinevasa aibe o pielarie sau ceva de genul, pentru reconditionarea hainei de piele

| laptopnews a răspuns (pentru Allexx11):

Http://www.vopel.bizoo.ro/......cole-piele
Ai putea sa o incerci pe asta... e destul de ieftina si nu ar fi o pierdere asa mare daca da gres! Succes!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu stiu precis unde se reconditioneaza acum pielea.Eu mi-am dus o vesta de piele zgariata la un cizmar, acum 6 ani si mi-a revopsit-o.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

P. S. Era piele originala!

| Niiiicu a răspuns:

Salut, mergi cu ea la croitorie, succes

| rutanklan a răspuns:

Da. Sunt diferite solutii pentru a reda luciul pielii inapoi. Din pacate nu stiu decat de brooks si nikwax care se ocupa cu alt tip de piele (brooks ar merge si la jeaca)

| BodyFleci a răspuns:

Geaca "piele", neagra, SH, 50 lei laughing Aia se arunca caci sunt convins ca nu e din piele.

| Allexx11 explică (pentru BodyFleci):

Prietene, geaca asta a costat 230 euro si este adusa din Spania, am avut-o de noua, am zgariat-o, nu este decojita, este intr-o stare f buna, doar ca am zgariat-o in timp cine stie pe unde, nu este decojita ci zgariata, vezi-ti de treaba ta daca nu aduci niciun folos comunitatii