| 1276 a întrebat:

Bună ziua! Vreau sa comand un ceas de pe amazon, dar la checkout îmi cere cnp -ul. De ce? Este sigur sa îl introduc?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fa un print screen sa vedem si noi unde si referitor la ce articol cere CNP-ul!
Nu print screen cu CNP-ul am cerut ci cu produsul vandut pe amazon!

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, cred ca nu intelegi tu engleza si ce scrie acolo, ca amazon nu are de ce sa-ti ceara cnp-ul, ci numarul de credit card, data expirarii si cele 3 cifre de identificare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit până acum așa ceva la Amazon.

| VoidEternal a răspuns:

Nu e nevoie de CNP pentru a cumpăra un ceas. Indiferent că e de la Amazon sau de oriunde ar fi.

| iliiiinca a răspuns:

In nicio viata nu are cum sa ceara CNP-ul. Spune cum scrie in engleza

| papicspintecator a răspuns:

Da-l incoa si iti zic daca e bine