| Jigokunokishi a întrebat:

vreau sa cumpar ceva, impreuna cu colegii, profesorului care ne-a fost diriginte. E profesor de matematica, ii place istoria, ii place sa citeasca. Este un om cultivat, om deschis si are undeva la vreo 50 de ani. Ce imi puteti recomanda?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu îți recomand să îi cumpărați doamnei, nimic.

De ce i-ați cumpăra ceva? Cred că e o modă nesănătoasă! Puteți să-i arătați respectul vostru prin orice alte gesturi non-materiale.

| N0H4CK a răspuns:

Incearca ceva foarte, foarte simplu, cu valoare morala mare, caci, daca e asa cultivat cum zici tu, mai tare il vei ofensa luaindu-i ceva cu valoare materiala mare. Incearca o carte semnata de toti colegii clasei, vezi tu!